9. Skutok – kvet myslenia

Kapitola 9 – z knihy Majstrovské ovládanie mysli (Master Key System)

Ak chceme zmeniť naše okolnosti, ako to môžeme dosiahnuť? Odpoveď je jednoduchá: podľa zákonu rastu. Príčina a následok sú absolútne a stále, ako v neviditeľnom svete myšlienok tak aj v materiálnom svete.

Drž svoju želanú skutočnosť v tvojom vedomí; vyhlás ju za už uskutočnenú vec. To tvorí hodnotu silnej afirmácie.  Opakovaním sa stáva daná afirmácia časťou nás. V podstate sa meníme my sami; robíme sa tým, čím chceme byť.

Skutok je kvet myslenia, a okolnosti sú výsledok skutkov. Týmto máš k dispozícii nástroje, s ktorými sa určite a neodvratne vytvoríš alebo zničíš; radosť alebo starosť sú odmena.

Sú len tri veci, ktoré si môžeš priať vo “vonkajšom svete”, a každú z nich môžeš násť vo svojom “vnútornom svete”. Tajomstvo spočíva v tom, vhodný mechanizmus zlúčiť s všemohúcou silou, ku ktorej má každý jedinec prístup.

Tri veci, ktoré si človek praje a ktoré potrebuje pre jeho podľa možností najväčší prejav a jeho dokonalý vývoj sú: zdravie, blahobyt a láska.Aby sme mohli konať a myslieť správne, musíme poznať “pravdu”. Poznať pravdu znamená, byť v harmónii s večnosťou a s všemohúcou silou a mocou. V dôsledku toho znamená poznať pravdu spojiť sa s mocou a silou, ktorá je neprekonateľná a zmietne každý druh nezhody, disharmónie, pochybnosti a chyby, lebo “pravda je mocná a vyhrá”.

Ako spoznám pravdu? Nemôžme schybyť ak si uvedomíme, že pravda je všadeprítomná a je základným princípom univerzálneho vedomia. Keď si napríklad praješ zdravie, spoznaj fakt, že “ja” je v tebe duchovne a všetko duchovné je jedno;  že kde je jedna časť, musí byť aj celok; tento poznatok ti nadelí zdravie, lebo každá bunka v tele musí manifestovať tak pravdu, ako ju ty vidíš. Ak sa vidíš chorý, budú bunky manifestovať chorobu; ak vidíš dokonalosť, musia manifestovať dokonalosť. Afirmácia “som celý, dokonalý, silný, mocný, láskyplný, harmonický a šťastný” prinesie harmonické okolnosti. Dôvodom je, že táto afirmácia je v zhode s pravdou, a keď sa dostaví pravda, musí neodvratne každý druh chybnosti a disharmónie ustúpiť.

Vizualizácia je spájací mechanizmus, ktorý potrebuješ. Priebeh vizualizácie je veľmi odlišný pri porovnaní s priebehom videnia. Videnie je fyzické a preto sa vzťahuje na “vonkajší svet”, ale vizualizácia je výsledok predstavivosti a teda produkt subjektívneho zmýšlania – “vnútorného sveta”. Má životnú silu; chce rásť. Niečo, čo je vizualizované, naberá formu.

Ak potrebuješ lásku, skús spoznať, že jediná cesta ako dostať lásku je ju rozdávať. O čo viacej lásky budeš rozdávať, o to viacej budeš dostávať, a jediná cesta, ktorou ju môžeš rozdávať je, sám sa ňou naplniť, až budeš pre ňu magnetom.

Afirmáciu, ktorú si sformuluješ opakuj tak často, ako sa ti dá. Bude to posledná veta pred zaspaním, a prvá veta keď vstaneš. Afirmáciu vyslovuj nie len pre teba, ale aj pre duhých, obom vám to pomôže.

 1. Čo je nutný predpoklad pre blahobyt? Správne konanie.
 2. Čo je predpoklad, ktorý predchádza každému správnemu konaniu? Správne myslenie.
 3. Čo je základným predpokladom, nutným pre každé obchodné zmýšlanie alebo každý sociálny vzťah? Poznať pravdu.
 4. Čo nasleduje po spoznaní pravdy? Môžeme vždy povedať výsledok tých skutkov, ktoré sú založené na pravdivej domienke.
 5. Čo je výsledok skutku, ktorý je založený na falošnej domienke? Nevieme si spraviť ani len predstavu o výsledkoch, ktoré z toho vyplývajú.
 6. Ako môžeme vedieť pravdu? Porozumením skutočnosti, že pravda je základný princíp univerza a tým aj všadeprítomná.
 7. Aký má pravda charakter? Je duchovná, je spirituálna.
 8. Čo je tajomstvom pre riešenie hocakého problému? Použitie spirituálnej pravdy.
 9. Čo je výhoda spirituálnych metód? Sú nám vždy k dispozícii.
 10. Čo sú potrebné predpoklady? Spoznanie všemohúcnosti spirituálnej sily a moci a želanie, byť príjemcom jej odplácajúcich následkov.

Cvičenie

Tento týždeň si predstav rastlinu; zober si kvet, ktorý máš najradšej. Prenes ju z neviditeľnosti k viditeľnosti; zasaď drobné osivo; polievaj ho; staraj sa o neho; postav rastlinu na miesto, na ktorom sa ho dotkne ranné slnko. Pozoruj ako klíči; teraz je to živá vec, niečo, čo je žije a začína hľadať potravu pre existenciu. Pozoruj, ako sa korene zarývajú do zeme, ako vyháňajú každý iným smerom a pripomeň si, že sú to živé bunky, ktoré sa delia a členia, a že ich bude čoskoro milióny; každá bunka je inteligentná, vie čo chce a vie, ako sa k tomu dostane. Pozoruj stopku, ako vyháňa dopredu a nahor; pozoruj ho ako prerazí povrch zeme; ako sa rozvetvuje a formuje haluze. Všimni si, aké sú tie halúzky perfektné a symetrické. Pozoruj, ako sa začínajú vytvárať listy a potom drobné kvitnúce vetvičky, každá z nich drží púčik smerom hore. Ako to pozoruješ, vidíš ako sa začína kvet rozvíjať, a tvoj obľúbený kvet sa stane viditeľným. Ak sa budeš sústrediť na čuch, precíť vôňu toho kvetu, ktorý vychádza ako jemný vánok z diela, ktoré ty vizualizuješ.
Ak sa ti podarí tvoju víziu jasne a kompletne predstaviť si, bude sa ti dať aj vystihnúť aj dušu veci; bude sa ti zdať veľmi reálna; naučíš sa na niečo sa koncentrovať, a priebeh je taký istý, či sa sústredíš na zdravie, tvoj obľúbený kvet, tvoj ideál, ťažkú obchodnú ponuku alebo nejaký iný problém v živote.


10. Život v súlade s prirodzenými zákonmi

3 thoughts on “9. Skutok – kvet myslenia

 1. Vlado píše:

  je to tak ako v tom článku. mám podobné skusenosti hl. v poslednom čase sa mi stávaju zvlaštne veci a situácie(rozne stretnutia,synchronicity,slučky,časové uzly apod.). pravda je v nás a my sme tou pravdou…

  Páči sa mi

 2. Chcem len dat svojich par zrniek do polievky. Zaoberam sa duchovnym rozvojom vyse 20 rokov a za tu dobu som sa stretol s roznymi teoriami a ucitelmi. Navacsi vplyv na mna urobilo ucenie Pataha,pretoze jeho ucenie nielen vysvetluje zahady zivota,ale aj ponuka prakticke rady ako zdokonalit svoj zivot. Mozem povedat ze jeho knihy zmenili moj zivot na tolko,ze som sa rozhodol prelozit jeho knihy z Anglictiny do Slovenciny aby aj moji krajania mali dostup k tymto vedomostiam. Prva kniha Akt viery je skoro prelozena a je k dosahu na mojich webovych strankach http://www.bakalari.joky.com.au Vsetci su vitani. Teda ak chcete vediet odkial sme prisli,ako tvorime svoju realitu,ako zmenit strach na lasku, ako bude prebiehat tranzicia do 4 tej dimenzie co nas caka v Decembri2012 a fura inych zaujimavych vedomosti vpadnite na moje stranky.
  Cauko,
  Jozef

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s