Pomoc pri alergii podľa Jin Shin Jyutsu

Prišla nám jar a s ňou poletuje aj peľ vo vzduchu. Pre tých čo naň reagujú alergicky je tento článok. V „prúdení“ poznáme viac bodov, ktoré pomáhajú pri alergii.

Ako prvú si zoberieme  „vysokú 19ku“ – nachádza sa na vonkajšej strane paže, na konci ramenného svalu. Na obrázku 19b. Vysoké 19ky môžeme držať tak, že prekrížime ruky a prstami sa chytíme presne pod ramenným svalom, na bicepse. Palec môžeme mať pri tom buď pod pažou (tým držíme ďalšiu „vnútornú vysokú 19ku“), alebo pozvoľna pri ostatných prstoch. Držíme 20-30 min. denne, alebo ako sa nám zdá intuitívne správne.

Vysokú devätnásku môžme kombinovať s 13kou, ktorá je zodpovedná za náš imunitný systém. Jednou rukou držíme 19ku a druhou 13ku.

13ku bod nájdete keď priložíte ruku pod opačnú kľúčnu kosť (t.j. ľavá ruka an pravú kľúčnu) tak, že sa jej ukazovákom dotýkate pozdĺž. Potom idete po línii hánok smerom k bradavke – druhou rukou chyťte bod za poslednou (malíčkovou) hánkou  – máte 13ku! 😉  A teraz pre netrpezlivcov – dajte si ruky prekrížene na hruď ako ich mávajú faraóni, približne pod hánkou prostredníka je 13ka. Na obrázku je 13ka posunuto nakreslená – v skutočnosti je bližšie k ruke.

Ďalšie odporúčanie je držať prsteník 20-30 minút.

Reklamy

4 thoughts on “Pomoc pri alergii podľa Jin Shin Jyutsu

  1. No, tu verziu pre netrpezlivcov by som skusit mohla 🙂 … Ja som alergiou trpela ako decko, ale vlani sa mi zahadne vratila. Tento rok som to zase odtrpela, ale mam pocit, ze viem, co je za tym. Mam o tom rozpisany clanocek, ale az buduca jar ukaze, ci som to spravne trafila a spracovala 🙂

    Like

  2. Spätné upozornenie: Jin Shin Jyutsu | Tina Topi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s