Ďalšie enkaustikové výtvory

Moje pokusy s enkaustikou pokračujú. Minulý týždeň konečne dorazila aj žehlička na enkaustiku, včera som sa dostala k maľovaniu. Takúúúúú máááám radosť!!!!

So žehličkou sa oveľa ľahšie maľuje ako s tým perom. Bude to teplotou, na pere sa mi nedá nastavovať a vosk sa až moc rozpúšťa, tým pádom sa za 2 sekundy zhlúkne do jedného bodu. Na žehličke som podľa návodu nastavila teplotu a nanesený vosk zostal rozpustený na mieste.

Ešte stále nemám rovnú podložku, tak som maľovala na novinách. Niekedy sa mi tie papiere pod žehličkou krútili, teda namiesto aby som ťahala žehličku po papieri sa mi papier na ňu nalepil a krútila som obidvojo. Chce to prax, aj ten kábel som ešte dobre nevyriešila, kedže som striedala pero a žehličku, motali sa mi moje vlastné rukávy do toho a aj rozloženie materiálu na stole ešte nemám dobre vymyslené. Nevadí, veď skúšam ;).

Technika je to parádna, rýchlo sa s ňou maľuje; za večer dva obrazy – to som ešte nikdy nemala. Experimentovala som s farbami , formami a štýlmi vznikli tieto dva obrazy:

Reklamy

One thought on “Ďalšie enkaustikové výtvory

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s