Esejci – strážci svetla a lásky III.

Tento článok nadväzuje na dva predošlé články:
Esejci – strážci svetla a lásky I.
Esejci – strážci svetla a lásky II.

Zámer a význam komúnií (meditácií)

Esejské komúnie znamenajú spojenie sa s anjelmi pozemského a s anjelmi nebeského bytia, vo význame „byť spolu v jednote tejto sily“, spoločné zlúčenie sa, vedomé zažitie a žitie tejto sily a zároveň integrácia tejto sily do všetkého.

Počas komúnií bolo myslené na každého anjela, jeho bytosť a jej úlohu, taktiež na význam daného anjela pre každého človeka a pre zem ako celok. Symbol stromu života pomáhal v jeho obraznej forme Esejcom porozumieť  a pochopiť korešpondujúce sily anjelov vo viditeľnom svete prírody a v neviditeľnom nebeskom / kozmickom svete.

O komúniach je hovorené, že vznikli u Enochov a boli znovaobjavené Mojžišom, ktorý z vrchu Sinai prišiel s dvoma pármi tabúľ. Prvý pár obsahoval komúnie pre Esrael = Esejcov, vybraných národom (ezoterické – vnútorné vedy), druhý pár obsahoval 10 prikázaní, (exoterické – vonkajšie vedy), ktoré dal zvyšku národa Izraelu.

Menšina zvaná Esejci držali ich komúnie od tej doby ráno a večer k pozemským a nebeským silám a dali ich životu poriadok a rytmus, na základe vnemov, ktoré od nich mali.

Ciele a ťažiská komúnií

 1. Uvedomenie si rôznych síl a foriem energií, ktoré ho obklopujú a k nemu nepretržite prúdia z prírody a kozmu
 2. Uvedomenie si orgánov a centier (čakier) vlastnej bytosti, ktoré môžu prúd týchto energií prijímať
 3. Vytvoriť spojenie medzi orgánmi a centrami (čakrami) a ich príslušnými silami, pre prijatie, riadenie a využitie každého prúdu energie

7 ranných komúnií slúži životnej sile tela. Zvyšovanie ich účinku leží v pomaly pribúdajúcom posilnení a oživovaní každého orgánu tela cez vedomé ovládanie a určenie pozemských síl.

7 večerných komúnií je venované duchovným silám, ktoré ovplyvňujú duchovný vývoj človeka. Zvyšovanie ich účinku leží v oživovaní ducha a všetkých vyšších síl, ktoré sú nám jednotlivo skryté. Umožňujú prijímať všetky moria lásky, života a myšlienok, naladiť sa na ne a takto postupne rozvíjať vlastné schopnosti.

Každá z týchto 14tich komúnií vytvára určitú rovnováhu medzi vykonávajúcim človekom a anjelom alebo silou, s ktorou/pre ktorú je vykonávaná komúnia.

Pravidelné vykonávanie 14tich komúnií sprostredkováva postupne: vnútorné skúsenosti, vnútorné vedomosti, rozšírenie vedomia a zvýšenie vibrácie = spirituálnej sily, ktorá má postupne u jedinca nastoliť schopnosť vedome vnímať, prijímať, používať a riadiť sily prírody a vesmíru.

7 obedňajších kontemplácií (sebapozorovaní), je súbor meditatívnych pozorovaní, vzývania otca na nebesiach, aby poslal jeho anjelov mieru za účelom harmonizácie rôznych oblastí ľudského života.  

Sedmoro mieru ukazuje vzťahom k rôznym oblastiam života praktické využitie vedomia rozšíreného komúniami v dennom živote každého.

Zdroj: Http://www.puramaryam.de/essenerbaum.html

 

Moje skúsenosti:

Prvý modul o Esejcoch a ich technikách mám za sebou, zážitky z neho spíšem do extra článku. Komúnie a kontemplácie robím teraz prvý týždeň, sú to pre mňa príjemné meditácie, každá na inú tému, pri každej si uvedomujem iné sily, iné vplyvy, iné procesy v tele a vo svete.

Voľné pokračovanie: Princípy Esejcov

3 thoughts on “Esejci – strážci svetla a lásky III.

 1. Maria píše:

  Nasla som tento prispevok nahodne. Tiez som absolvovala tieto kurzy a este viac. Mozem potrdit, ze zivot sa mi zmenil k lepsiemu. Chapem veci z uplne ineho pohladu. Kurzy Vas hlavne ucia zit vlastny zivot, laska k vsetkemu zivemu, anjelom, k prirode – uvedomenie si preco sme tu. Je skoda ze tato tema oslovuje tak malo ludi. Je to pre nas slovakov tak vziadela tema, sme tak velmi uzatvoreni pre nove poznanie. Mame velke predsudky a zijeme tak materialne a zabudame na duchovny rast.

  Páči sa mi

 2. Maria píše:

  Neuvadzam svoju adresu ani meno. Kto tuzi po poznani vela vyhlada na internete. Existuje aj na Slovensku association, ktora organizuje kurzy v spolupraci s Nemeckom rozne kurzy. Su velmi kvalitne a hlavne su financne pristupne aspon tie zaciatocne, kde clovek dostane nejaky pohlad co je to, kto je to atd……Prispevok sa mi paci, je vela zalozeny na pravde. Anjelov pravidelne absolvujem ak sa da, je to uzasne ked sa clovek posunie niekde medzi nebo a zem. Je velmi tazke s nimi komunikovat, pretoze sme obklopeni materiou a to je velka prekazka. Cista dusa je taka nezvycajna na tejto zemi, ze sami anjeli su smutni, ze ich nepocujeme. Je to o velkom rozpravani a tu je malo miesta. Prajem pekny vecer

  Páči sa mi

 3. Spätné upozornenie: Princípy Esejcov | Eprakone

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s