Môj pohľad na 21.12.2012

enkaustika

Plný internet, plná telka, horúce linky, dôležité rozhovory – ohľadom slnovratu tento rok a zaujímavým rozostavením planét sa už rozpráva všade okolo nás. Čo sa teda bude diať? Ako máme reagovať? Porobiť si zásoby? A na čo, a na akú dlhú dobu?

Milí priatelia, neviem Vám povedať čo sa bude diať, ani čo máte robiť. Môžem Vám povedať čo budem robiť ja, ako vnímam čo sa tu deje a možno poradiť ako sa dostať do vnútornej pohody.

Zmeny na zemi cítim – len – boli tu aj predtým, než som ich začala vnímať? Alebo sú teraz silnejšie, lebo na ne upriamujem pozornosť? Alebo ich všetci cítime silnejšie, lebo na ne už toľko ľudí pozerá? Energia nasleduje pozornosť. Vyplýva mi z toho– zmeny na zemi tu boli vždy. Dlhú dobu som mala ako status danú vetu „Jediná konštanta je zmena.“ Potom som si uvedomila, že nie je jediná. Patrí sem aj láska. Zmena a láska. Zmena v láske. To by bolo, nie? Zmena v láske. Ako na to?

Prečítala som si niečo málo na internete, pozrela pár youtube videí. Názory čo sa bude diať sú rozdielne – od zničenia zeme po rozdelenie zeme, od vzostupu všetkých po vzostup vyvolených, alebo od udeje sa niečo a pokračujeme uvedomele ďalej alebo neudeje sa nič. Ja si hovorím – nech sa deje čo sa deje – som pripravená na všetko. Nie, nemám plný byt zásob na dva roky. Myslím pripravená vnútorne. Viete ešte? Zmena v láske. V láske k sebe, v láske k svetu, v láske ku všetkému.

Je jedno čo sa bude diať – vždy začíname u seba. Preto – zmeňme sa v lásku. Ako na to?

Čo tak zobrať si každý deň pol hodinku čas a urobiť pár vecí pre seba? A čo tak žiť celý deň pre seba? A čo tak žiť naplno v harmónii so sebou a našim okolím?

 • Odpustime – odpustime SEBE. Uvedomme si, ktoré veci nám na nás vadia – od-pustime si. Uvedomením a odpustením máme možnosť zmeny – zmeny v láske. Za ktoré činy minulosti cítime vinu? Odpustime si. Požiadajme v mysli osoby, ktorým sme podľa nás krivdili o odpustenie, poďakujme sa im, objímime ich s láskou. Ak máme možnosť urobiť to osobne, do toho.
 • Odpustime iným – precíťme, kedy máme pocit ukrivdenia zo strany iných. Uvedomme si, že konali vtedy tak najlepšie ako vedeli – sami si nesú zodpovednosť za svoje činy – odpusťme im. Odpusťme a prijmime s láskou ak máme pocit, že nám niekto neustále – aj v tomto momente – krivdí. Je to jeho voľba, nie naša, MY kvoli tomu trpieť nemusíme – MY chceme mať pokoj na duši a cítiť lásku. Preto, precíťme lásku k „nepriateľom“ a odpustime im.

Povedali ste si, že s niekým už neprehovoríte ani slovo? Cítite ešte stále v sebe emóciu hnevu, jedu alebo ukrivdenia? Prijmite ju – áno, vtedy vás niečo nahnevalo – ale nemusíte to doteraz so sebou vláčiť. Pustite to, odpustite sebe a iným a naplňte uvoľnené miesta láskou. Bude Vám ľahšie na duši, uvidíte. (Mám to vyskúšané 😉 )

 • Premeňme strach na lásku – uvedomme si, pred čím sa bojíme, kedy chytáme paniku. O čo máme strach? Je opodstatnený? Ak máme v hlave rôzne scenáre, čo sa môže/bude diať – pustime ich. Situáciu budeme riešiť, keď tu bude. Dnes nám náš strach nepomôže, ba naopak – uväzní nás v sebe a paralyzuje nás a ešte nám aj pritiahne, čoho sa bojíme. A to predsa nechceme. Takže?
 • Žime v prítomnosti. Ani minulosť, ani budúcnosť tu nie je – alebo – sme zároveň v minulosti a budúcnosti – sme tu a teraz. Riešme to, čo je teraz. Ak pre prítomnosť potrebujeme pohľad do minulosti, urobme to s láskou, poučila nás. Viďme sa v budúcnosti s láskou, všetko budeme môcť riešiť v láske, v pokoji. Pritiahneme si lásku. Naša budúcnosť je teraz, tak si ju nekazme strachom, hádkou, hnevom, posudzovaním, ponižovaním alebo vyvyšovaním sa.

Upokojme naše myšlienky – vtedy máme možnosť obsiahnuť našu prítomnosť.

 • Radujme sa, vytešujme sa – žime v prítomnosti s radosťou. Radujme sa pri každej činnosti – veď sme si ju vybrali. Práca, povinnosti, „problémy“ – buďme bdelí, prítomní a v radosti. Veď preto tu žijeme Veď žijeme. Zažívame sami seba. A máme možnosť vybrať si ako sami seba a naše okolie zažívame. Užívajme si v radosti každý okamih. Užívajme si prírody, bytosti okolo nás, situácie.
 • Stojme si za našimi rozhodnutiami. Aj tieto môžu byť vykonané v láske a porozumení. Ak máme pocit, že nás nejaka situácia natoľko ťaží, že nevieme precítiť radosť a lásku, tak si premyslime, aké máme možnosti. Máme možnosť a chceme ju opustiť, tak to spravme. Máme možnosť ju zmeniť, tak to spravme. So situáciou okolo nás nepohneme? Tak ju prijmime, má nejaký zmysel, ktorý asi nevidíme, prijmime ju s láskou a vyčkajme. Čo si vyberieme, počkať v nespokojnosti alebo vo vnútornej harmónii? Buďme bdelí v prítomnosti, vtedy uvidíme všetky možnosti.
 • Preberme za seba zodpovednosť. Nám nikto nič neurobil, čo sme mu nedovolili. Za všetky naše činy, slová a myšlienky sme zodpovední len my sami. Čo si teda vyberieme? Činy, slová, myšlienky v láske alebo v strachu?
 • Majme na pamäti, že aj v jemnohmotnom svete stále my rozhodujeme o tom, čo sa s nami deje. Konajme tam                              zodpovedne, plný lásky – my máme ohľadom našej energie posledné slovo. Pokiaľ sa nenecháme zastrašiť a sme si vedomí našej obrovskej sily.

Všetky tieto veci sú nám prospešné – či sa niečo udeje, alebo nie. Ak príde katastrofa, budeme ju riešiť keď príde – aspoň sme si užili krásny život. Ak katastrofa nepríde a budeme pokračovať „ako keby sa nechumelilo“, naučili sme sa žiť v láske – spravili sme zmenu v láske. Takže sa vlastne zachumelilo :).Enkaustika

A keď sa držím mojich vlastných pravidiel – prežívať každý okamih naplno – nejdem riešiť možné scenáre čo všetko sa môže diať. Aj tak si to nedokážeme predstaviť.

A čo robím ja? Držím sa týchto pravidiel a meditujem :).

Ak si dokážeme v sebe udržať stav lásky a harmónie, bez ohľadu na to, čo sa okolo nás deje (!!!) a nenecháme sa zatiahnuť do strachu, paniky, posudzovania, hnevu atď., som presvedčená o tom, že všetkými zmenami prejdeme v láske. Môžeme s tým začať hneď teraz. A tu. V láske. Zmena v láske. A my vytvoríme nový čas – čas vedomia lásky.

❤ S láskou

Tina, Elesie-Räwa z rodu lesných elfov

09.11.2012 – Tina, https://duchovno.wordpress.com Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Reklamy

One thought on “Môj pohľad na 21.12.2012

 1. KOSORINKA píše:

  nie, nestane sa nič. dnes som čítala toto a rada by som na to upozornila. presne o mesiac má byť koniec sveta a neverím že niečo také bude, pretože to celé vzniklo len tak, že si niekto zle vysvetlil koniec kalendára. http://zaujimavosti.net/zo-sveta/koniec-sveta-21-12-2012-sposobil-sialenstvo-a-aj-zabavne-situacie/
  Človek potrebuje pravdu. Pravda je, že svet neskončí. Nemôže skončiť. Mayovia majú len koniec kalendára a je to len o jeho konci, a nie o konci sveta. Ide o medzník, kedy sa má začať znova nová časová epocha. Bez nejakej zmeny. Ten ostatný blud si už vymysleli autori rôznych konšpirácií a bludných kníh, ktorí budu 22. decembra 2012 na smiech.

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s