Povodňové úvahy z vlaku

IMAG1301Veľká voda sa nás dotýkala a predsa len nie. Nepatrili sme k vytopeným, len k „odtrhnutým od sveta“, prístupové cesty ku nám boli zaliate a pár dní sme boli bez elektriny. Prinášam vám pár postrehov z týchto dní.

Čo sme nemali a šiklo by sa: solárna nabíjačka na mobil, tranzistor (pre tých mladších: rádio na baterky), gumáky, plynový alebo solárny varič, gumový čln.

IMAG1321Ako sme sa vynašli: na mobile sme objavili šetriaci modus: aká to pohoda, keď stále nepípali nové maily, fejsbúkové statusy a pod. Málo sme telefonovali, len to najdôležitejšie. Namiesto tranzistoru sme našli pár dní predtým úplnou „náhodou“ zabudnutý mp3 prehrávač a čerstvo nabitý – mal funkciu rádia – počúvali sme každá jedným sluchátkom ;). Gumáky, čln a varič sa nám nahradiť nepodarilo 😉 – namiesto toho sme so susedmi hlasnejšie prehodili pár slov cez zaliatu cestu.
IMAG1356Čo som objavila: ranná prechádzka lesom je oukej, ale každé ráno o pol šiestej makať pol hodinu hore kopcom lesom smerom do práce by bolo na mňa veľa. Za to sme ale pri príprave tohto ranného maršu (t.j. obzretie si trasy deň predtým) mali ako odmenu horúcu kávu v kaviarni na Dlhých Dieloch a na cestu sme si zobrali najlepší keksík na svete Milu :).

Ďakujem za krásne raňajky s mojou rodinou, keď som ich ráno niečo po šiestej prekvapila (poniektorých zobudila) upotená v ich byte. Ešte som aj darčeky dostala :). Aj za krásny deň s mamkou, sestrou a neterkou potom.

Keďže sme sa nemali kam ponáhlať, vyskúšala som si vedomé pomalé jedenie. Vedome sa snažím prijímať potravu a vodu už dlho. V jednej knihe som čítala ešte doplnenie, že pri každom súste položiť príbor na stôl, alebo potravinu ktorú jeme a načiahnuť sa po ne až po prehltnutí. AKÁ to paráda! Vedela som sa ešte lepšie sústrediť na sústo, k prehltnutiu ma „netlačilo“ už ďalšie nabraté na vidličke a smerujúce k ústam. Určite budem aplikovať častejšie.

Ešte také všeličo:
– Stévia sladká je nie len sladká, ale aj horká. Tú, čo som si kúpila na gastrodňoch už do kávy ozaj nedám. Asi by som mala použiť priamo rastlinu a nie jej indický výťažok.IMAG1341

– Veľmi sme obdivovali a zachraňovali krtka. Šiel najprv správnym smerom, ale sme ho vyplašili, tak sme ho museli znova vyplašiť z druhej strany. Malý bol aký zlatý.

IMAG1324Pozdravila ma malá užovka. Zbadala som ju plávať na ceste, rýchlo som stlačila filmovanie na mobile, si to nejak všimla, tak priplávala na kraj a kukla na mňa že čo to robím. Po mojom – pozdravila ma 🙂

– Objavili sme že máme doma kocky a pripravené papiere na kockový poker a ešte nejakých 175 hier k tomu. Nám stačil poker 🙂

– Spoznali sme susedov tvárou v tvár, ktorých inak vidíme len na okamih a aj to často len z/do okienka auta a zistili sme, že sú veľmi milí a aj že pes oproti len nešteká hrozivo, ale aj hryzie a že preto tam už nie sú premnožené diviaky. Bŕŕŕ.

– Autom by sa dalo dostať aj cez les, len treba mať auto výkonné a staré. Výkonné, nech to zvládne a staré lebo cesta lesom je všelijaká a lak došrkajú konáre. My sme dali na vlastné nohy.IMAG1303

– Kmeň stromu Liči je úžasný, vyzerá ako obraz (je vystavený v záhradkárstve nablízku)

– Neviem nakresliť hrniec. Sadla som si k učebnici kreslenia a kreslila a kreslila, džbány, misky, šálky, dokonca aj kladivo z troch perspektív. Keď sa mi hrniec zboku/zhora po 10 raze nepodaril, tak som to vzdala. Nie nadobro, len nateraz. Najbližší víkend cvičím opäť.

:))

Na FB nájdete všetky fotky a aj videjko s užovkou 🙂

Ozaj, našla som taký pekný obrázok, bol free na stiahnute a veeľmi sa mi hodil ako header, no uznajte : 😉

TinaTopiLiecenieEnergiou1

Úplne sa z neho vytešujem, je to ako kvetnatá krásna energia ktorá prúdi 🙂

Dodatok od Dadky:

– ranný “beh” lesom bol preto, lebo ma Dadka uhnala. Až som si povedala že ju nebudem brzdiť, nech beži popredu a ja budem sledovať či ide dobre. Nakoniec sa zľutovala a spomalila 🙂 (Asi ozaj budem musieť začať navštevovať fitko)

–  jedli sme zdravo, samé šalátiky, mladý špenátik, rukolu, poľničku a kopu čerstvej zeleniny k tomu (až sme sa cítili jak zajace a ešte aj z uší nám tá zelenina určite trčala)

– Dadke sa podaril ten hrniec na prvý krát nakresliť 😉 – nezapre sa, má talent 🙂

2 thoughts on “Povodňové úvahy z vlaku

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s