Vymieňame výhľad na Schönbrunn za osemstoročný múr

Po roku sa znova sťahujeme. Ešte nemáme kľúče od nového, ale už balíme o sto-šesť. Posúvame sa bližšie k Bratislave, kde sme cez voľný čas viac ako vo Viedni.

kacicky

Tu bolo kupko ešte zavreté a uprostred sa pásli dve kačice.

Vedeli sme, že v tomto bytíku budeme bývať prechodne. Zariadili sme si ho útulne, radi (sme v ňom bývali) ešte bývame a zároveň ho radi opúšťame. Vzdávame sa krátkej cesty do práce, výhľadu na Gloriette, tureckého obchodu pod domom, vreštiacich detí detského kúpaliska pred vchodom, každodenného šľapania na tretie poschodie po schodoch (a tým aj nejakej tej základnej kondičky). Naproti tomu získame dlhú cestu do práce, inkl. spánok/čítanie/meditácie/možno aj nejaký ten rozhovor so spoluputujúcimi spánok, dva krát za hodinu zvuk okolo prechádzajúceho vlaku, výhľad na kúsok Dunaja z jednej strany domu a na osemstoročný hainburgský múr z druhej strany. Pribudne aj menšia záhradka a pár ďalších radostí, jednou z nich bude vlastný trakt v dome pre meditácie a kurzy. Budeme blízko Bratislavy (dokonca aj MHD tam chodí Oooo), aj počas víkendových kurzov môžem ísť spať domov, čistý luxus :). Aká to radosť! 🙂1433900_120140728

Pre túto srandu sme sa zdanlivo doživotne upísali banke, ja ale stále verím, že sa udeje nejaký zázrak a zrazu bude dom vyplatený. Sťa by prstom luskol a hľa, zrazu žiadne splátky ;). Ako dieťaťu šťasteny by sa to aj mohlo podariť. Späť k tým bankám. Teraz sme vo fáze vybavovania, podpisovania sto papierov, potvrdení, beháme od finančného k notárovi, k banke, k právnikovi a znova k finančnému a znova k právnikovi a znova k notárovi. Jaj a ešte aj maklér v tom bol zapletený. A raz sa aj papiere stratili. No, dúfam, že sme už dobehali a že bude stačiť už len telefonovať, kedy sa presunú nie naše peniaze k predajcom. Ono by bolo veľmi pekné, keď by to vyšlo v najbližšej dobe, lebo sme macherky a už sme dali výpoveď z tohto bytu – koniec nájmu: 31.10.2014. Cítim, že to vyjde. Jedine, že by to nevyšlo ;). Bude sranda. 🙂

Inak dom sme našli pomocou triku makléra. Boli sme obzrieť jeden dom v Hainburgu a maklér navrhol pozrieť ďalšie dva z jeho ponuky, že šak keď už sme tam. Tvrdil, že v našom cenovom rozpätí. Ähm. Dali sme sa nachytať. A zároveň sme našli náš dom. Maklér to dal.

Právnik a zároveň veriteľ prevodu je tiež kapitola sama o sebe. Naškrobený, v luxusnej kancelárii, mrmlajúci nezrozumiteľné vety do diktafónu. A drahý. Myslím. Ževraj je to normál. Okej. Som ho minule trochu vyšokovala. Šli sme spolu k notárovi o pár ulíc ďalej od jeho kancelárie a ako tak stojíme na križovatke, tak som zbadala, ako mu rýchlo beží pavúk strednej veľkosti po jeho bielom naškrobenom golieri! Duchaprítomná, aká niekedy som, som sa zahnala a s výkrikom: „Máte tu pavúka!“ a som sa blížila mojou dlaňou zdanlivo k jeho lícu :). Pavúka som obratne zhodila z goliera a právnik si zhlboka vydýchol a vypadlo z neho: „Som si myslel, že ma tu prefackáte.“ 😀 😀 😀 Zatiaľ nie, pán právnik. Možno, keď zašlete ďalšiu faktúru za kúpno-predajnú zmluvu, čo bola s gramatickými chybami, ktoré som vám v zmluve opravila.

krabice

Momentálny stav krabíc. Dnes pribudnú ďalšie.

Čo sa ešte také prihodilo? Už mi nič nenapadá. Ja si ešte užívam, že môžem hocikedy vstať a nemusím sa orientovať podľa vlaku. Teším sa z balenia. Krabice sa nám tu už pekne kopia.

Ešte čo nám super vyšlo: našli sme náhradníkov za nás do tohto bytu, správkyňa ich schválila a tak nemusíme odmontovávať kuchyňu. V Rakúsku sa totiž odovzdávajú byty bez kuchyne. My sme boli radi, že sme mohli zobrať byt s kuchyňou a tak isto sú aj tí ďalší radi. A správkyňa je rada, že byt nestojí neobývaný. Taakže parádička.

Predpokladám, že za mesiac bude po zhone a budem mať čas už aj na nové články. Či už tu, alebo na cks. A uuuplne sa teším na to nové meditačné centrum :). Viac o ňom nabudúce, idem baliť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s