Chorý lekár alebo stop hluchote

Niekedy sa stáva, že človek keď robí v nejakej profesii, tak presne v tej oblasti zanedbáva sám seba. U mňa to niekedy tiež tak je. Dnes som si povedala: Stačilo! Idem riešiť. Vedela som, že to bude na dlhšie, asi preto som sa k tomu zatial nedostala. Ale prvý krok mám za sebou. Musím ale najprv vysvetliť, o čo ide.V našej rodine už asi 5-6 generácií postupne počas života hluchne každá prvorodená dcéra. Keďže ja som prvorodená dcéra, pomaličky ale iste hluchnem tiež. Momentálna rodinná situácia je taká, že babka počuje už len asi na 5-10%, mama na nejakých 30-40%. Ja som chodila každé dva roky k ušnému, síce sa mi sluch zhoršoval, ale ten povedal že to sú gény a tie on zmeniť nevie, budeme to len sledovať.

Postupne som teda prestávala počuť poriadne v spoločnosti, hlavne kde bolo veľa ruchu. Zásadne pozerám luďom na pery keď sa s nimi rozprávam – keď nepočujem, aspoň si podľa pier domyslím  – niekedy ;). Blbé to začalo byť, keď som sa sto krát musela pýtať čo človek povedal. A keďže som tu cudzinka, tak niekto nevedel či nerozumiem, alebo nepočujem. Aj tak som to väčšinou po troch opýtaniach vzdala a len sa usmiala a pokrčila plecami. Moje kamošky vtedy už vedeli, že som ich nepočula, ostatní si neviem čo mysleli hahaha. Môj drahý manžel ma už neústavne napodobňoval: “Wie bitte???”. Že ale už vážne znova musím ísť znova k ušnému som videla, keď som nevyrozumela slová vo filmoch alebo v rádiu. Ono aj keď som to dala nahlas, počula som, že je hudba nahlas a že aj rozprávajú (nahlas), ale predsa som len nevedela rozoznať čo hovoria. Samozrejme, o čo napínavejšia scénka, o to dramatickejšia hudba pri nej – a do toho ja: “Čo povedali???” – hahahaha..toho môjho išlo rozhodiť :D. Malo to aj pozitíva. S kamoškou sme pozerali DVDečko Twilight a samozrejme s titulkami. Je tam jedna scéna, kde je na moment vidno spisovateľku Twilight ságy, Stephenie Meyer. Čašníčka ju osloví a vtedy sme si až všimli že to je Stephenie, lebo to bolo v titulkách :D!

No, takže som sa objednala na testy k ušnému (bolo to minulý rok asi v októbri), trochu som premeškala čas, už to boli tri roky od poslednej návštevy u neho. Prvý test, kde som mala len stlačiť gombík, keď som počula pípanie, dopadol oproti minulým testom katastrofálne, bolo vidno rapídne zhoršenie. Objednal ma na ďalší test – rozoznávanie reči. Vtedy mi do sluchátok hovoril nahratý hlas v rôznych frekvenciách a mala som povedať aké slová vyslovil. Výsledok testov bol, že počujem obojstranne tak na ca. 50%, najlepšie by bolo, keby začnem nosiť strojčeky, hneď mi dal aj odporučenku do strojčekového obchodu. Dovtedy som ani nevedela, že existujú takéto špeciálne obchody. Tákže tam som absolvovala ďalšie testy, strojčeky sa objednali, ja som pripravila papiere z roboty, že čo robím a že aj na prácu tie strojčeky potrebujem, aby mi to preplatila poisťovňa.

Ludia, neviete si predstaviť aké to bolo, keď som si ich prvý krát nasadila. Pani strojčekárka otvorila dvere jej odzvučneného priestoru, sedela som k nim chrbtom. Zrazu počujem, ako keby niekto železo o seba obtieral – obzerám sa, že čo to bolo – a na to mi strojčekárka, že to sekretárka šuchotala papiermi!!! Halluuuuzzz! Sedím si tam, zase hrozný zvuk – myslela som že teraz naozaj niekto niečo železné zasekol škriplavo o seba – sekretárka pokrčila papier do gule. HAHAHA. V aute som najprv musela jazdiť so zavretými oknami, lebo som mala pocit, že sú ostatné autá tak blízko mňa, že do mňa narazia a stále som sa obzerala nabok. Potom som už bola odvážna, okná som otvorila, ale som ich aj dva krát zabudla zavrieť, keďže som vedela že je všetko hlasné… Prvé ráno vyjdem z kúpelne už s vyrafičenými strojčekami, kocúr sedí predo mnou – a zrazu – šok! Kocúr zamňaučal! Taaaak ma trhlo!!! A akonáhle som mu vyslovila že: “Rišo ..” – znova ma trhlo! Lebo som počula môj hlas ako keby cez repráky v ušiach!!! Hahaha. V robote som myslela, že tlačiareň odletí počaj zohrievania sa, na šuchot papiera som si zvykala asi dva týždne. Ale bola som happy, že jaaaak super počujem! Musím sa vám pochváliť, tie strojčeky majú 4 programy, môžem ich prepínať – nenápadko za uchom. Mám tam: automatiku – on rozozná v akom je prostredí. Dvojka je spravená na školu , zosilňuje zvuky zo smeru kam sa pozerám – plus niečo z okolia. Trojka je kancelárska – zosilňuje hlavne zvuky zo smeru kam sa pozerám a štvorka je “pouličný modus” – zosilňuje 360°. Majú zabudované aj že spoznajú na moderných kancelárskych telefónoch že telefonujem, vtedy sa prepnú. To som si dala ale vypnúť, lebo oni sa pri každom spoznaní telefonátu museli trojpípnutím ozvať – “ANOOO týmto uchom telefonuješ, vidím, prepínam!” – a po zložení mi zase museli oznámiť *pípnutím: “ANOOO dotelefonovala si, máš nastavený program číslo *”. Vtedy som robila v oddelení nákupu, kde VKUSE zvonil telefón a tie stroje mi to VKUSE hlásili!!! Terminátor šuvix. Ale moja radosť bola veliká.

Až pokiaľ neprišiel papier od pani strojčekárky, že mi poisťovňa odmieta zaplatit celú čiastku, zaplatia mi len štandardné strojčeky (ktoré mi strojčekárka ani len neponúkla) a ostatok musím doplatiť ja. Hovorím si, dobre – o akú sumu ide? Poisťovňa preplatí 1500 Euro a ja musím doplatiť 2800!!!!! Skoro ma porazilo. Až vtedy som si uvedomila, musím s tým niečo spraviť. Nakoniec som si to vybehala, poisťovňa mi preplatila všetko, ale zostalo vo mne to, že s tým musím pohnúť. A dnes som začala.

Sorry, že z toho vznikol taký dlhý text, nemala som to na pláne, ale asi vás čaká ešte dlhší! hihihi Ale budem sa snažiť o skrátenú verziu.

Tákže, vypracovala som si plán: musím na to ísť z viacerých smerov. Liečiť telo a ducha. Pozrieť do minulosti, začať riešiť – a s tým som dnes aj začala.

Išla som do mojej záhrady, môjho silového miesta, zavolala som si Saškinho draka Aryu. Tá mi hneď vynadala, že kam som uprostred umiestnila ten strom, že nemá kde pristáť. Strom som teda posunula, nasadla na ňu a povedala cieľ: dimenzia príčiny. Videla som ako kvapkajú príčiny do mora a ich dôsledky (vlnky). Vyslovila som prosbu, že chcem vidieť príčinu môjho hluchnutia a zároveň aj mojich predkov. Predo mnou sa objavila žufaňa, nabrala vodu a naliala ju do piatich malých misiek čo sa objavili na malom stolčeku predo mnou.V každej miske bola jedna príčina, ktorú som mohla vidieť a riešiť.

V prvej mi bolo povedané, že ja sa s mojím flegmatickým “salámovým” prístupom pred veľa vecami zatváram, ignorujem, ani len na vedomie ich neberiem. Mám to zmeniť, zobrať na vedomie a až potom rozhodnúť, či ich “odsalámujem” alebo sa im mám venovať. Sľúbila som si, že sa o to budem pokúšať. Voda v miske sa pomaly vyparila.

V druhej miske som videla obraz, ako asi 3-ročné dievčatko sedí učupené v rohu a zakrýva si uši. Nechcelo počuť, ako sa jej rodičia hádajú, ako po sebe kričia. Prvá moja myšlienka bola: toto nie som určite ja, možno nejaký moj predok. Snažila som sa to tam riešiť, nič mi nešlo. Nakoniec mi došlo, že to asi teda budem symbolická ja. Po pár pokusoch som prišla na riešenie.  Postavila som sa zoči voči tej situácii, videla oproti sebe kričiach rodičov a uvedomila som si ich situáciu. Videla som, že ich spájacie laná boli pretrhnuté, mala som k nim súcit, posielala som im lásku a silu na to, aby mali oni silu spoznať to tiež a ísť každý svojou cestou. Až vtedy sa voda v miske pomaly stratila.

V tretej miske som nič nevidela. Najprv bola voda priehľadná, potom zrazu čierna. Tak som do nej čumela, zrazu som tam zbadala slona. Zboku, hlavne to jeho veľké ucho. Hovorím si: už mi úplne šibe. Lenže – pri týchto cestách je prvý obraz, prvá myšlienka správna. Mno kukám teda na toho slona, že čo ja s ním mám a čo tam mám riešiť. Došlo mi: tvoja karma. Bola som vtedy v afrike a zabili sme veľa slonov, hlavne kvoli ich klom :(. Spýtala som sa ako môžem túto karmu odpracovať, došlo mi len, že si mám uvedomiť čo som tam spravila a v tomto živote sa mám poriadne starať aspoň o zvery ktoré mám. Takže odo dnes majú naši kocúri raj 😉 .. niieeeeee…samozrejme že ho majú už celý čas!!

Štvrtá miska: moje rozhodnutie na tento život bolo vedieť liečiť ludí a tak si to rovno môžem na mne vyskúšať. Ha ha ha. Ale berem, čo už. 😉

Piata miska: vidím obraz mojej pra-pra-pra-babky. (Z rozprávania viem, že bola veľmi známa a dobrá bylinkárka na južnom slovensku. Ďalej viem, že mala nejaký problém s jej mužom, ktorého jej “zobrala” iná.) Spýtala som sa jej, prečo hluchneme. Ukázala mi, že muž, s ktorým má deti jej odišiel za druhou. Mala sebe takú zlosť, zatrpknutosť, hnev, že to preniesla na jej deti a oni to prenášali ďalej. Túto čiastku som vybrala z mojej aury a vrátila som jej ju. Zrazu sa mi nad hlavou zjavili v pol oblúku moji predkovia a mohla som aj im odobrať všetky jej čiastky a vrátit jej ich. Zo solára mi vyšlo zlato-biele svetlo a pomohla som jej všetku túto energiu pretransformovať, celú som ju presvietila, bola nekonečne šťastná. S plačom ma zobrala do náručia a sa mi ospravedlnila, že ona v podstate nechcela aby sme trpeli. Chcela mi dať zo seba časti liečielky, ale ukázala som jej, že tie časti už od nej máme, že sme jej za ne vďačné. Odišla spokojná do iných sfér a ja som sa videla stáť znova pri miskách, ktoré boli teraz všetky prázdne.

Cítila som sa dosť vyčerpane, chcela som si tam ľahnúť a natankovať energiu, Arya ma ale napomenula, že musíme ísť späť. V záhrade som sa chcela najprv očistiť, predstavila som si taký malý vodopádik, ale ledva kvapkal. Arya tak na mňa pozerá, otvorí čelusť, začne chrliť vodu – a celúú ma tým jej vodotryskom pooblievala! A keď už bola v ráži, zahlásila že aj záhradu treba vyčistiť, tak aj tej sa ušlo kopec vody. Ľahla som si šťastná na moju húpačku a nechala som do seba vchádzať čistú, silnú energiu. Arya sa vzdialila, prišiel jednorožec Aaron, ten mi pridal do záhrady liečivú energiu. Dokonca aj žaba mi prišla poďakovať za vyčistenie záhrady.

Ležala som tam na hojdačke presne v takej istej polohe ako aj v reáli na, len že tu som bola na betóvom balkóne. Pomaly som precitala, ešte si užívala liečiacej energie a pozorovala kocúrov ako sa slnia.

Týmto pádom mám prvú časť za sebou. Teraz ma čaká aktívne liečenie ušných buniek a možno pojdem na konzultáciu k inému ušnému, či nemám nejak ináč ešte podporovať liečbu.

Tým, ktorí sa dostali až sem Ďakujem za výdrž 😉

38 thoughts on “Chorý lekár alebo stop hluchote

 1. daniela píše:

  Tinka, s velkým záujmom a napätím som si prečítala tvoj článok. Je to veeeľmi zaujímavé. V časti toho malého dievčatka, pred hádajúcimi rodičmi som zrazu uvidela SEBA. Moji rodičia sa vždy hádali, kvôli otcovmu alkoholu. To bolo prvé čo ma pri tej vete napadlo. Tak neviem….ale držím palce, aby nám to všetkým pomohlo.
  mama

  Páči sa mi

 2. anitraM píše:

  …hm moje deti majú zase opačný problém , majú tzv. papierové uši a počujú aj to, čo nemusia. 😀 Závidím vám tieto výjazdy, ja sa neviem nikam dostať, ani osobný totém sa mi nedarí. 😕

  Páči sa mi

 3. boo bak píše:

  krásny článok, gratulujem k pokroku! dúfam, že sa ti bude zdarne napredovať 😉 ale tuším máš aj spisovateľské vlohy, nielen liečiteľské 😉

  anitraM, ani mne sa nič nedarí 😦

  Páči sa mi

 4. anitraM, boo bak
  no pridávam sa do slávnej rojky nedariacich 😀 😀 😀
  Tinka,
  ja mám zasa opačný problém, počujem aj za roh 😀 tomu som celkom rada, ale horšie je, že keď niekto zvýši hlas najčastejšie môj partner, mňa ide poraziť 😕 😕 😕 Bubienky mi normálne začnú repovať, úplne mi v nich praskach, každučkým jeho slovom a niekedy ani kričať vôkol mňa nemusia 😕 😕 😕 A začalo sa to presne v období, keď som sa začala venovať ezoterike 😀 😀 😀 Odvtedy počujem všetko a uši mám až prehnane citlivé…

  Páči sa mi

  • Tak toto mám aj ja, len od času, keď som sa snažila uvedomovať si zvuk z okolia, aby som nemusela počúvať večne vtierajúce sa hlasy tých bytostí. Ak niekomu vyzváňa mobil, tak ten zvuk sa mi až do hlavy zavrtáva.Takisto mi vadia vyššie vibrácie. 😕
   Chodila som na jedno miesto pri mori. Plávala som tam s delfínmi, len oni so mnou nerozprávali, len ma vozili a ukazovali podmorský svet. Ak sa sústreďujem na niektorú čakru vidím len jej vibráciu ako sa točí.. Ten totém mi nejako nejde. Teraz mám obdobie prešlapu mieste. 😦

   Páči sa mi

   • anitraM wow – vidis podstatu cakry – ty nepotrebujes ziadny totem ked vidis ako sa toci energia v cakrach. Vsetky tieto Totemy, cesty, vnutorne upratovania sluzia jednemu cielu: napravit tok energie. Ak vidis priamo ten tok, tak mozes s nim aj priamo pracovat ;). Co sa tyka mora a delfinov – nadhera!! Niekedy nepotrebujes slova na to, aby si spoznala krasu a oddychla si… mozno ta brali “len” na natankovanie energie, relax 😉 Ved je to nadherne!

    Páči sa mi

 5. Baby co sa vam presne nedari? Co sa tyka totemovych zvieratiek – anitraM nemusis ist vsetky cakry na jedno posedenie ak odchadza sustredenost, chod po jednom.
  Skusili ste ist jednoducho na svoje miestecko a tam si oddychovat? Bez kontaktu s niekym, bez ocakavanie, len tak same pre seba…

  Páči sa mi

  • boo bak píše:

   na totem som už aj zabudla, resp. to vzdala 😛 snažím sa naučiť relaxovať, meditovať, aby tá moja vizualizácia pokojného miesta nebola len fantázia, ale aby to prišlo samo. vééľmi ťažké je to :S

   Páči sa mi

   • Boo bak ja mam tiez pocit ze si to vsetko vymyslam. Ked mi prve napadne – tu je jazero – tak to tak ma byt a pripustim vidiet tam jazero. Takze ono to je take fantazirovanie, nedaj sa tym odradit. Tieto svety si vytvarame sami, inspiraciu na ne nachadzame v priestore kde je vsetko “ulozene”. Takze: hor sa do fantazirovania! 😉

    Páči sa mi

   • boo bak píše:

    ja som to myslela skôr tak, že čakám, čakám, nič sa nedeje (samo od seba), tak skúsim nejakú predstavu dosadiť sama. občas sa niečo vyskytne samo, ale zdá sa mi, že väčšina je len moja aktívna fantázia, vôla. rozumieš? lebo keď sa snažím predstaviť si “svoje miesto” – mám ho ucapkané podľa jednej meditácia – tak to, čo tam malo byť, ostáva, no zvyšok je hmlistý, alebo veľmi prchavý, lebo len skúšam, čo by tam mohlo byť.

    Páči sa mi

   • Ten začiatok je vlastne o vymyslenej predstave teba a miesta, kde sa chceš nachádzať a potom pokračuje voľným spôsobom vizualizácia…dej sa odvíja sám. Len si to miesto musíš určiť, ktoré máš rada. Ak máš problém vidieť samú seba niekde, tak si len predstav to miesto ako si to všetko obzeráš a čo ti ponúka. Časom všetko príde. 😀

    Páči sa mi

   • Oukej. A co ak ti poviem ze fantazia neexistuje? Ze kazda fantazia je urcita realita? Ako cakas co sa ti tam objavi? Ono sa to najprv objavi v tvojich myslienkach a potom to putuje do tvojej vizualizacie…. az to bude take zosuladene, ze si ani nevsimnes myslienku a uz to aj mas pred ocami 🙂 ..Kludne sa nechaj viest tvojou fantaziou… po case zistis, pri ktorych predstavach mas intuitivne spravny pocit a pri ktorych nie. Tym padom budes vediet – hmm..toto sem teraz nepatri.. Mne napr. ten slon v mojej ceste nesedel, snazila som si predstavit tam nieco ine… aj som skusala..neslo to… jednoducho som si musela pripustit ze ten slon tam bol predsa len spravny a vratila som sa ku nemu. Je to aj o dovere v seba 😉

    Páči sa mi

   • boo bak píše:

    práve dnes, resp. už včera 🙂 som skúšala jednu meditáciu, a hrróza katastrófa, už neviem čo so sebou. horko-ťažko vypotím nejakú predstavu, aj to mi nejde skúmať podrobne. “vidím” tak hmlisto, max. pár metrov pred seba, nič určité, skôr pocity. idem ďalej, ok, napravo dačo ucapkám (namiesto predpísanej záhrady alebo lesa je to pomaly safari 😛 ), naľavo stromy, podľa predpisu kvitnúce – podarilo sa, dva druhy čerešní, juch 🙂 … zisťujem, že som asi stromofolik, no comment 😛 … a ďalej už len zkopca… ibaže nie vizuálne, aby som zaplnila dieru 😦 predo mnou hmla. ako napotvoru tam nemôžem nič vlepiť :/ čakám či sa zjaví kto má, namiesto toho vidím/cítim blbosť a mením sa na niečo/niekoho iného a po chvíli, keď mi napadne, že toto sa mi teda nedarí, je sivá hmla a musím preč. asi nie som žiadaná 😛 a ešte kopec vecí okolo, čo asi byť nemajú 😦
    ešte taká otázka – pri meditáciách/vizualizáciách alebo ako to nazvať môžem vnímať čo sa okolo mňa deje? či je to nedostatok sústredenia?

    Páči sa mi

   • asi ti nesedia vedene vizualizacie, skus si spravit taku ze si sadnes len ty s hudbou alebo dokonca bez hudby a nechas ist fantaziu na spacir. Mna napr. hudba vyrusuje. Ked len citis, je mozne ze to u teba prebieha inac, ze ti staci “vediet” ze sa nieco deje alebo co kde je, ze to nemusis vidiet na tvojej vnutornej obrazovke.

    Páči sa mi

   • Mozes vnimat co sa okolo teba deje, len sa na to nemas sustredit. Napriklad – zrazu rachot na ulici – vnimas ho, zoberies na vedomie – a venujes sa dalej meditacii, prestanes mu venovat pozornost, tvoja sustredenost je niekde inde 🙂

    Páči sa mi

 6. Ja som sa pri tom potápní videla ako morská panna mala som rybí chvost, aby sa mi lepšie plávalo pod vodou. Najlepšie vidím svoju 6 čakru je žltá oválna kmitajú na nej malé tmavé bodky a potom sa ukazuje smer točenia ako veterný mlyn keď sa točí.
  Mne ide o ten zážitok, ktorý popisujete. V poslednom čase mám problém aj z vizualizáciou, nedokážem sa nikam dostať. Len ked si čítam vaše zážitky, tak si to viem v predstave zobraziť. 😕

  Páči sa mi

   • boo bak píše:

    sranda, keď sa snažím sústrediť so zatvorenými očami, mám pocit, že som sa posunula o krôčik (možno sa mýlim) vtedy, keď akoby začnem škúliť 😀 to sa mi rôzne tiene mihajú pred očami 🙂 žeby to tretie oko? resp. už piate 😀

    Páči sa mi

 7. Spätné upozornenie: Moje silové miesto… « anitraM
 8. rozalka píše:

  Tinka, u mňa je to podobné ja som si v detstve povedala, že nechcem počuť, o čo išlo sa nepamätám a odvtedy som hluchá jak poleno, našťastie rozprávať som sa naučila veľmi skoro, tak to mi zostalo. 😀
  Neviem či ti to lekár nepredpísal, ale dobré je piť ginko na rozšírenie ciev. Sú aj tabletky tebokan, gingium…. A tie strojčeky by mali byť presne nastavené podľa audiogramu, tak nerozumiem tomu že ti to tak hučalo a ešte za tie peniaze :D.

  Páči sa mi

  • Rozalka budem musiet ist k inemu lekarovi, tento vyhlasil ze to s cievami nema nic spolocne, jednoducho bunky neposielaju dalej informacie… Strojceky su nastavene podla audiogramu, to hucanie bol jednoducho nezvyk zrazu pocut nove zvuky, trvalo to par dni a potom som si zvykla… 🙂 Ale sranda to bola veru :)))))

   Páči sa mi

  • anitraM dakujem za link, prestudujem. Pricina udana lekarom je “dedicne hluchnutie” hihihi. 5 cakra – hrdelna, hadam dobre o:-) musim kuknut.. robim si pravidelne cistenie a kontrolu cakier, upratujem izby… a taaaak… mozem skusit ist extra len do pätky sa ist pozriet..hmm… myslis ze je tam pes zakopany? (okrem ineho) 😉

   Páči sa mi

   • Vieš občas si ochorenie vsugerujeme. Myšlienka má silu. Ja som si tak vsugerovala reumu. Začali mi bolesti na jednom palci na ruke, klby mám síce zhrubnuté a tým, že stará mama mala ochrnutú pravu časť tela od reumy, tak som si to pripisovala tomu. Začala som chodiť reumatologičke, brala silné preparáta až nakoniec zlato.
    V Piešťanoch na diagnostike, kde som bola 2 týždne mi reumu nepotvrdili, len nešpecifický zápal spojiva. Stále som bola na tom, že mám nejakú skrytú formu reumy. Až som začala komunikovať s anjelmi, tak mi Rafael raz povedal, že žiadnu reumu nemám a tie klby mám poškodené od oximykoinu. Ako dieťa som ho často brala. Ten liek sa už nevyrába lebo poškodzoval sklovinu na zuboch a klby. Takže som si hned uvedomila, že som veľa rokov jedla lieky na niečo, čo nemám. Teraz ma nič nebolí, ruky mi netuhnú a viem, že som ok.
    Toto nemusí byť tvoj prípad, ale tak isto som si overila ako funguje prenášanie bolesti od iných.
    Tá čakra ma len tak napadla, lebo sa spája s poruchou sluchu. Aké zviera máš v nej?

    Páči sa mi

 9. Občas pomôže aj zmena hudby. Zistila som, že k dlhšie počúvam nejaké CD, tak už tá hudba podvedome pre mňa stráca zmysel a jednoducho nič sa nedeje a zaspím. 😕
  Stiahni si nejaké zvuky v prírode, šum vody, spev vtákov….niečo nové a vyskúšaj.

  Páči sa mi

  • Mila Terrafina,
   teraz kazdy den liecim v meditacii (no, skoro kazdy den), robim pozitivne afirmacie (“Som zdrava, pocujem vyborne” :)). V sobotu som dokonca zabudla nasadit strojceky a isla nakupovat 🙂

   Páči sa mi

   • rozalka píše:

    Tinka,
    ty nosíš oba? Ja som si teda nezvykla a to nosím strojček už dobrých 32 rokov. 😛
    Ale nie to som chcela. Mala som túto nedeľu jeden zvláštny zážitok. Vybrali sme sa na prechádzku do Zvolena na Pustý hrad. Okrem toho nás ešte kamarát vzal na jedno krásne miesto. Volá sa Borová hora, bývalo tam dakedy arborétum a liečebný ústav pre chorých na tuberkulózu. Teraz je to spustnuté, ale aj tak krásne miesto. Sú tam nádherné stromy, gaštany, hraby, agáty, brezy, divé čerešne….. Tak obrovské agáty a som teda ešte nevidela. Jedna breza bola tiež nevídaných rozmerov aj do výšky aj do hrúbky. No a na jednom mieste som zastala ( upozornil ma na to kamarát, že niečo cíti ), tak som zatvorila oči a trošku meditovala. Mala som pocit akoby som bola strom, súčasť tej záhrady, dokonca som sa začala knísať ako strom vo vetre. 😀 Keď som precitla uvedomila som si, že som zostala sama, manžel aj s priateľmi ma už čakali pri aute. Tak som sa za nimi rozbhehla a vyrozprávala čo sa mi prihodilo. trošku sme to rozobrali, nasadli do auta a šli na ďalšie zaujímavé miesto. Ale ja som mala zrazu pocit, akoby všetky zvuky zosilneli. Všetko som počula akosi hlasnejšie, akoby sme boli v nejakej aule, zdalo sa mi že všetci zrazu nejako moc kričia 😀 . Bolo to niečo úžasné.
    Neviem, či tento zážitok niekomu pomôže, ale mala som akúsi potrebu ho sem napísať. Prajem všetkým Lásku.

    Páči sa mi

 10. rozalka píše:

  No ja mám Widex-bravissimo. Na moju poruchu sluchu (takmer 100% ) jediný možný. 😀
  Ale som rada, že vôbec počujem. Keď som bola malá, neboli tie strojčeky také dokonalé a digitalizované ako teraz. Terazky normálne aj vtáčiky počujem a patrične si to aj vychutnávam. Doháňam zameškané. 😀 😀 Ale mám zasa výhodu, keď niečo nechcem počuť, jednoducho sa vypnem. 😛

  Páči sa mi

  • Vidim ze konstrukciou su si podobne. Mas to tiez tak, ze sa ti postupne zhorsoval sluch, alebo zrazu?
   Hej, ja si pamätam ze moja babka mala take sluchatka ktore jej viac hucali ako pocula… Potom mala strojcek ktory piskal – kazdemu to vadilo okrem nej.
   Hihi vtaciky si aj ja vychutnavam a ked chcem mat pokoj tak tiez vyberam.. uuplny klud mam na balkone aj ked okolo je hurhaj hihihi 🙂

   Páči sa mi

 11. rozalka píše:

  No ja nepočujem od svojich 2-3 rokov. Tam som si pravdepodobne povedala, že nechcem počuť, len si nespomínam čo to bolo.
  No áno tie stromy sú úžasné, dokážu človeka nabiť neskutočnou energiou a láskou. Príroda to je moja láska. 😀

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s